mgr inż. Andrzej Kowalczyk
Dębska Kuźnia, ul. Wiejska 72, 46-053 Chrząstowice


tel. +48 77 42 181 54, tel./fax +48 77 421 92 96
ceplast@saunaparowa.pl

Opis wyrobu

Opis techniczny

Oferta cenowa

Kabiny stacjonarne

 

 

PRZENOŚNA KABINA ŁAŹNI PAROWEJ  

 

 

              

Opis wyrobu

             Kabina przenośna jest unikalną konstrukcją, w której działaniu pary wodnej poddana jest powierzchnia ciała z wyjątkiem głowy. Kabina ma kształt przenośnej kapsuły z tworzywa sztucznego, do której doprowadzona jest para wodna pochodząca z generatora pary.

Generator, zależnie od swojej mocy, może obsługiwać do kilku kabin jednocześnie. Takie rozwiązanie stosowane jest np. w gabinetach odnowy biologicznej.      

 

Prezentowana kabina to przede wszystkim:

  •   niewielkie wymiary (90 x 65 x 115 cm)

  •   uniwersalność (regulowany poziom siedziska wewnątrz kabiny)

  •   prostota obsługi  

  •   higieniczność (zastosowane tworzywo umożliwia łatwość utrzymania w czystości)  

  •   funkcjonalność (można ją łatwo przenosić, ustawiać w dowolnym miejscu, nie wymaga oddzielnego pomieszczenia, można ją zainstalować w każdej łazience)  

  •   bezpieczeństwo (osoby wrażliwe w czasie kąpieli oddychają powietrzem o temperaturze pokojowej i niezmienionej wilgotności) 

  •   praktyczność (daje możliwość zrelaksowania się i odprężenia bez niweczenia pracochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i włosów)  

       

Opis techniczny   

             Kabina przenośna wykonana jest z tworzywa sztucznego odpornego na warunki występujące w czasie kąpieli parowej. Ściany kabiny oraz drzwi, wykonane przy zastosowaniu techniki próżniowej, posiadają budowę przekładkową i są obustronnie gładkie. Budowa przekładkową zapewnia dużą wytrzymałość wyrobu oraz zwiększoną izolację termiczną. Powierzchnie o dużej gładkości zapewniają wysokie walory estetyczne i ułatwiają utrzymanie kabiny w czystości. Drzwi kabiny osadzone są na zawiasach i uszczelnione specjalnym profilem uszczelki produkowanej dla potrzeb naszego wyrobu. Kabina ze względów bezpieczeństwo nie posiada zamknięcia – drzwi domykane są pod własnym ciężarem i w sytuacji awaryjnej otwiera się je wstając z siedziska kabiny.

       Siedzisko oparte jest na kilkupoziomowych uchwytach wykonanych ze stali nierdzewnej. Umożliwia to prostą regulację wysokości siedziska. Ścianki kabiny posiadają po obu jej stronach przegłębienia służące do transportu kabiny. Dysza wlotu pary umieszczona jest pod siedziskiem co zapewnia optymalne rozprowadzenie pary we wnętrzu. Na dnie kabiny znajdują się podniesione punkty oparcia dla stóp, dzięki czemu stopy nie mają kontaktu z wodą pochodzącą ze skroplonej pary.

Opisywana kabina łaźni parowej może zostać wykonana w dowolnym kolorze.

       

Oferta cenowa   

               Ze względu na fakt, że przenośna kabina łaźni parowej nie jest jeszcze wdrożona do produkcji (prototypy znajdują się w fazie testów końcowych) niemożliwe jest w chwili obecnej podanie konkretnej ceny wyrobu. Cena kabiny oraz oprzyrządowania zostanie ustalona niezwłocznie po zakończeniu testów.